tel. 22 727 74 00

1. Jaką kostkę brukową wybrać na podjazd?

Decydując o wyborze kostki brukowej należy zastanowić się jaki rodzaj obciążeń będzie przenosić nawierzchnia. Na podjazd do domu jednorodzinnego, gdzie przewidywany jest ruch samochodów osobowych o ładowności do 3,5 tony zalecamy kostkę brukową gr 6 cm. Na nawierzchnie gdzie przewidywany jest ruch samochodów ciężarowych (powyżej 3,5 tony) rekomendujemy wykorzystanie kostki gr 8 cm. Należy pamiętać, że dla trwałości nawierzchni kluczowa jest dobrze wykonana podbudowa! Należy także zastanowić się czy wybrać kostkę brukową z fazą czy bez fazy. Kostki bezfazowe po ułożeniu tworzą gładką powierzchnię, kostki takie układane są często na ścieżkach rowerowych, przy sklepach wielkopowierzchniowych, coraz częściej klienci indywidualni także wybierają kostki bez fazy.


2. Jaką kostkę brukową wybrać na chodnik?

Na chodnik lub opaskę dookoła budynku rekomendujemy zastosowanie kostki grubości 6 cm. W niektórych przypadkach możliwe jest też zastosowanie kostki gr 4 cm, ale wybór wzorów w tej grubości jest bardzo ograniczony. Wybierając kostkę warto dostosować wzór kostki do szerokości chodnika, tak by uniknąć kłopotliwej docinki. Na proste, geometryczne chodniki wybrać możemy dowolny wzór. Na ścieżki układane w łukach warto wybrać Nostalit lub Piccoline. Wzory te zawierają elementy trapezu, które pozwalają na budowę kół i łuków. Wybierając kostkę brukową na chodnik warto pamiętać, że drobny wzór optycznie powiększy nawierzchnię. Duże elementy lepiej sprawdzą się na szerszych alejach.


3. Czym ograniczyć kostkę brukową?

Nawierzchnię z kostki brukowej należy ograniczyć obrzeżem betonowym. Obrzeże betonowe należy dostosować do ograniczanej nawierzchni. Kostkę gr 6 cm zazwyczaj wystarczy ograniczyć lekkim obrzeżem 6x20x100 cm. Do kostki gr 8 cm zazwyczaj wykorzystujemy obrzeża gr 8 cm, w odpowiedniej wysokości: 25 cm lub 30 cm. Naturalne ograniczenie nawierzchni może stanowić także budynek. Dla uzyskania bardziej dekoracyjnego wykończenia można zastosować, także palisady betonowe(Palisada Ring lub Palisda Nostalit). Palisady Ring są szczególnie często wykorzystywane gdy chcemy wykonać krętą aleję! Nie rekomendujemy układania kostki brukowej bez ograniczania. Nawierzchnia taka jest bardziej podatna na uszkodzenia, może ulec deformacji np. na skutek wykruszenia się warstwy podbudowy.


4. Jakie obrzeże wybrać?

Dobór obrzeża należy powierzyć firmie brukarskiej, która wykonywać będzie prace na Państwa posesji. Wymiar obrzeża uzależniony jest m.in.: od przeznaczenia nawierzchni oraz rodzimego podłoża. Zazwyczaj do kostki gr. 6 cm stosowane jest obrzeże gr 6 cm, natomiast do kostki gr 8 cm obrzeże gr. 8 cm lub grubsze- związane jest to obciążeniami podczas eksploatacji nawierzchni. W naszej ofercie znajdziecie Państwo pełną gamę kolorystyczną obrzeży betonowych o wymiarze 6x20x100 cm. Obrzeża gr 8 cm produkowane są w podstawowej kolorystyce: szary, grafit, czerwony. W ofercie posiadamy także obrzeże 12x25x100 cm- opornik.


5. Czy kostka brukowa szlachetna jest trwała?

Kostka brukowa szlachetna, to kostka, w której poprzez proces wypłukiwania odsłonięto górną powierzchnię. Górna warstwa kostki zbudowana jest z naturalnych kruszyw ozdobnych. Kostka szlachetna jest bardzo popularnym produktem, wykorzystywanym zarówno w przestrzeni publicznej jak i na posesjach prywatnych. Jest to produkt trwały. Kostka brukowa szlachetna spełnia te same europejskie normy, które spełnia kostka betonowa gładka. Nie ma podstaw by twierdzić, że jest ona mniej trwała niż kostka betonowa. .


6. Taras z kostki brukowej - jakich elementów betonowych użyć?

Kostka brukowa jest materiałem bardzo często używanym do zbudowania przydomowego tarasu. Taras z kostki brukowej daje Państwu gwarancję trwałości - odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz funkcjonalności; pozwala także przenieść na taras klimat pozostałej części ogrodu. Półokrągły taras proponujemy wykończyć elementem Palisada Ring (wysokość uzależniona od wysokości tarasu), do zaparcia bardziej nowoczesnych tarasów świetnie nadaje się Palisada Nostalit - produkowana w wysokościach 40 cm; 60 cm; 80 cm oraz 100 cm. 


7. Jak czyścić kostkę brukową?

Kostkę brukową należy przede wszystkim użytkować i pamiętać, że ma ona nam ułatwiać życie, a nie utrudniać :). Kostka brukowa nie wymaga zazwyczaj szczególnej pielęgnacji. Kolor będzie tym bardziej żywy im kostka będzie bardziej intensywnie użytkowana (naturalne wycieranie), raz na jakiś czas można usunąć naturalne zabrudzenia (np.:ziemię, mech) wodą pod dużym ciśnieniem. Usunięcie plam np. z oleju jest trudne. Nawet specjalnie przystosowane do tego środki zazwyczaj są skuteczne w niewielkim czasie po powstaniu zabrudzenia. Kostka ma jednak tę przewagę nad innymi nawierzchniami, że mocno zabrudzone kostki można punktowo wymienić! 


8. WSPÓŁPRACA z POMTECH KROK PO KROKU

Serdecznie zapraszamy Państwa do kontaktu telefonicznego z Działem Sprzedaży PPH POMTECH. Doświadczony sprzedawca pomoże Państwu wybrać optymalny dla Państwa produkt.

Współpraca krok po kroku:
- ustalenie przeznaczenia nawierzchni
- dobranie materiałów pod kątem przeznaczenia nawierzchni. W szczególności -grubość kostki, wysokość i grubość obrzeża, ewentualne dobranie krawężników
- wybór wzoru kostki oraz kolorystyki według indywidualnych upodobań klienta
- ustalenie warunków oraz terminu dostawy (na życzenie klienta zorganizujemy transport oraz rozładunek zamówionego towaru)
- indywidualna wycena
- dostawa towaru
- płatność

PPH POMTECH nie zajmuje się układaniem kostki brukowej, współpracujemy z wieloma doświadczonymi ekipami brukarskimi - chętnie polecimy Państwu wykonawcę zarówno na niewielkie prace jak i na duże budowy.


9. Czy układają Państwo kostkę brukową?

PPH POMTECH nie zajmuje się układaniem kostki brukowej, współpracujemy natomiast z wieloma doświadczonymi ekipami brukarskimi - chętnie polecimy Państwu wykonawcę zarówno na niewielkie prace jak i na duże budowy. Wykonawca może zrealizować dla Państwa usługę kompleksowo t.j. samodzielnie zakupić towar lub wykonać pracę na powierzonym przez Państwa towarze.


10. Jakie są koszty transportu?

Dla Państwa wygody od kilku lat organizujemy także transport towarów: transport zarówno samochodem samorozładowczym jak i bez rozładunku.

Każdorazowo koszt transportu wyliczany jest indywidualnie, prośba o kontakt z biurem sprzedaży.


11. Jak oddać palety?

Towar pakowany jest na paletach 120cmx100 cm. Palety kaucjonujemy w cenie 20 zł netto/szt. Zwrot palet na koszt odbiorcy na podstawie dokumentu WZ.


12. Jaki jest okres gwarancji na kostkę brukową?

Kostka brukowa oraz inne wyroby PPH POMTECH objęte są 36 miesięczną gwarancją


13. Co to jest wykwit wapienny?

Biały nalot, który powstaje na wyrobach betonowych nazywany "wykwitem wapiennym" jest wynikiem dojrzewania cementu. Jego pojawienie się oraz skala zjawiska uzależnione jest m.in., od warunków atmosferycznych podczas produkcji i składowania produktu. Wykwit nie wpływa na walory użytkowe produktu i nie podlega gwarancji. Wykwit wapienny znika w miarę użytkowania produktu.


14. Czy ceny można negocjować?

Tak :). Obok częstych promocji stale mogą Państwo negocjować ceny. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym biurem sprzedaży.